Hry z dávky č. 6

Komentáre (0)  |  Pridaj k obľúbeným

Hry proti nude, Hry na budovanie úprimnosti, Skupinové hry,

Hry proti nude 

Najbližší hod – Zober si nejaký malý predmet na hádzanie a urči si terč. Vyhráva ten, kto dokáže hodiť predmet najbližšie k terču. 

Úryvok z filmu – Jeden človek povie úryvok z filmu a ostatní sa snažia uhádnuť, aký je to film. Napríklad: „To jsou blchy psí, ty na člověka stejně nejdou,“to je z filmu „Na chalupě u lesa“. 

„Som zamknutý!“ — Popros jedného človeka, aby si vybral jednu vec spomedzi štyroch možností a potom vyzvi skupinu, aby sa pokúsila zistiť, ktorú vec si táto osoba vybrala. Môžeš si vybrať témy ako napríklad: zamestnanie, rekreačné oblasti, majetok, vzory správania atď. Osoba si vyberie a potom povie: „Jano, som zamknutý!“ (to znamená, že sa konečne rozhodol.) Potom sa všetci snažia zistiť, čo si osoba vybrala. Napríklad, môžeš sa spýtať osoby, či by si vybrala spomedzi nasledovných vecí – vlastniť mercedes triedy A, veľkú televíziu, chatu v horách alebo diamantový náramok. 

Otázky a odpovede — Túto hru môžeš hrať s vedomostnými otázkami, ktoré si dopredu napíšeš na kartičky, alebo si môžeš vlastné otázky vymyslieť počas hry. Vyber si „uvádzača hry“, ktorý bude vyberať alebo vymýšľať otázky. Osoba, ktorá správne odpovie na otázku sa stáva novým uvádzačom hry a vyberá ďalšiu otázku. 

Hry na budovanie úprimnosti 

Obal od cukríka – Vyber piatich hráčov. Vyhráva ten, ktorý prvý dokáže rozbaliť cukrík. A chyták? Hráči nesmú použiť prsty. Cukrík im vložíš do úst, a tam ho musia rozbaliť. Hráči, ktorí použili prsty sú diskvalifikovaní. Aby hráč vyhral, musí vypľuť celý obal (alebo všetky časti obalu). Priprav si takisto nejaké odpadkové koše alebo sáčky, keďže niektorí z hráčov sa môžu povracať. 

Na vrchole hory – Vyber si troch alebo štyroch študentov. Nech si ľahnú na svoje chrbty do kruhu so zdvihnutými nohami, aby tak v strede kruhu vytvorili zo svojich nôh „stôl“. Na „stôl“ umiestni vedro plné vody a cieľom je, aby sa po jednom povyzúvali. Hru môžeš uľahčiť alebo urobiť ťažšou pomocou uberania alebo pridávania vody vo vedre alebo pridávaním či odoberaním ľudí. 

Skupinové hry 

Mačka a myš – táto hra nemá žiadny zámer alebo plán. Hrá sa len na to, aby tvoji študenti behali dookola a vydali zo seba energiu. Zoraď študentov do dvojíc a povedz im, aby sa chytili za ramená a potom nech sa rozmiestnia po celej miestnosti. Všetci si ľahnú na chrbát. Vyber si jednu osobu, aby bola mačka a druhú, aby bola myš. Mačka sa snaží chytiť myš. Ak mačka chytí myš, môžeš im dať odmenu alebo vybrať ďalšiu dvojicu. Ale tu je chyták – „myš“ si môže ľahnúť vedľa akéhokoľvek páru a byť v bezpečí. Keď sa toto stane, hra sa obmieňa. Teraz sa z „mačky“ stáva myš a osoba na opačnom konci miesta, kde si prvá „myš“ ľahla, je teraz „mačka“. Potom sa opäť začne naháňačka. Trvá to asi iba minútu alebo dve, kým sa do hry študenti dostanú, ale potom je to veľmi zábavné. Keď sa do hry zabehnete, môžeš vyvolať ďalšiu dvojicu mačky a myši, aby dve dvojice hrali súčasne. 

Predaj vajíčok – Celú skupinu rozdeľ do malých skupiniek po 3 alebo 4 študentoch a potom ich vyšli do rozličných častí v okolí, aby išli od dverí k dverám. Pri prvých dverách študenti zaklopú, predstavia sa a vypýtajú si jedno surové vajce. Pri druhých dverách študenti zaklopú a snažia sa toto surové vajce predať za ČOKOĽVEK, čo je dotyčný za vajce ponúknuť. Potom idú k tretím dverám a vypýtajú si ďalšie vajíčko a takýto proces sa opakuje JEDNU HODINU alebo dovtedy, kým neprejdú úplne celé okolie.

Hodnotenie

1 2 3 4 5