Chvály a uctievanie

Cukor a soľ

 

Kapelka Cukor a soľ je na slovenskej scéne od roku 2004 a doteraz vystupovala v menších kluboch a na festivaloch Gospel fest 2004 v Prešove, Verím Pane 2005 v Námestove, Campfest 2005 v Tatranskej Lomnici, na Adonaifeste 2005 v Košiciach. Niektorí z vás ste ju tiež mohli vidieť v Trenčianskej Teplej, v Okoličnom alebo na Gospel party v UPC v Bratislave. Okrem toho pravidelne vystupujú spolu s hosťami v malej kaviarničke vo Vysokých Tatrách. Koncom apríla 2006 ju budete môcť vidieť a počuť v Tvrdošíne a v polovici júla 2006 v Banskej Štiavnici a v Námestove.

Žalm 139

 

Video s čítaným textom žalmu 139

ZoeGirl - I believe

Tomáš  | Komentáre (1)      

pieseň, ktorá sa dá použiť na otvorenie niektorého zo stretnutí na tému Autentická viera.

Ty a moja viera

Tomáš      

Už Martin Luther robil to, že zmenil krčmový hit na chválospev. Toto je ukážka ako to urobil Miro Tóth z KE použitím pesničky od Noname a ako to potom ďalej použil jeden mládežnícky klub. Viac o relevantnosti v hudbe nájdete tu.

Relevantnosť v súčasnej cirkevnej hudbe

Tomáš

Už odkedy si dokážem pamätať, pamätám si konflikty o hudbe v cirkvi. Zdá sa, že na túto tému má každý názor, ba niekedy sa zdá, že ľudia sú ochotní sa zaň aj pobiť, prípadne rozdeliť cirkevný zbor.

PETR COUFAL: OK

Petr Coufal    

Sem skladatel a zpěvák. Hudba je pro mě "darem od Boha" a je mým největším koníčkem. Můžete si tu poslechnout 2 ukázky v mp3. Užijte si to!

SPRAVOVANIE UCTIEVANIA

Syler Thomas

Musíme svojich študentov naučiť, že môžu zažiť Božiu prítomnosť, keď sa budú zdieľať o svoje svedectvo s priateľom presne tak, ako keď spievajú: "Otvor mi oči, Duch Svätý…"

HEAVEN’S SHORE

 

Contemporary celtic music - Anglicko-slovenská skupina ktorá sa žánrovo radí do kategórie World music. Skupina sa prezentuje, hráva veľmi dynamické írske a škótske tradične songy, avšak v novom, modernejšom šate. Na koncertoch Heaven`s Shore je vždy strhujúca atmosféra a to hovorí za všetko.

Labyrint

     

Texty z Labyrintu - miesta stíšenia sa pred Bohom na KPM 2004 v Žiline

SRDCE UCTIEVAČA

Tommy Walker – Get Down Ministries

Musíme si pamätať, že je úžasná vec oslavovať Boha, ktorého nevidíme - Boha, ktorý je ďaleko nad a za nami. Neuspokojte sa len so skutočnosťou, že Boh je za tebou, ale raduj sa z toho.

MILIARDA VEDÚCICH CHVÁL

Louie Giglio

Pokora a uctievanie sú neoddeliteľné. Pre tento dôvod najefektívnejší vedúci chvál nesú známky pravdivej pokory vo svojich dušiach. Nie klamnej alebo prázdnej pokory, takej pokory, ktorú predstierame, že ju máme, pretože vieme, že by sme mali.

10 VECÍ, KTORÉ MÁ A NEMÁ ROBIŤ VEDÚCI CHVÁL

Uctievanie a pýcha nikdy nejdú dokopy. Myslím si, že s týmto hladom po svojej sláve budem bojovať po zvyšok svojho živote. Ale keď porovnám tie lichotivé slová, ktoré mi ľudia hovoria a obdobia, kedy som cítil Božiu prítomnosť, nuž, to je veľký rozdiel. Keď som v jeho prítomnosti a vnímam, že môj život mu vzdáva chválu, tak vždy poviem: „Pre toto som bol stvorený!"