Hry

Distribuované výpočty

Draho Poloha  

Distribuovaný výpočet je výpočet rozdelený na viac menších, menej náročných úloh, za účelom rýchlejšieho vybavenia zadanej požiadavky. Na tomto princípe spoločnej spolupráce funguje aj táto aktivita, na ktorej tím ľudí môže odhaliť svoje slabé a silné stránky a spoločne na nich pracovať.

Hry z dávky č. 6

Hry proti nude, Hry na budovanie úprimnosti, Skupinové hry,

NOVE! HRA TÝŽDŇA 23.7. - Obmedzené zmysly

Mr Slacker

Čo: Zahrievacia hra, ktorá sa zameriava na komunikáciu a dynamiku vodcovstva.

NOVE! HRA TÝŽDŇA 16.7. - Veľký pád vajca

Mr Slacker  | Komentáre (2)

Rozvíjanie aktivity v malých skupinkách (4 až 5 ľudí), ktoré sú časťou väčšej skupiny

NOVE! HRA TÝŽDŇA 9.7. - Všetci na palubu!

Mr Slacker

Pri tejto aktivite sú všetci fyzicky blízko, aby mohli vyriešiť praktický a fyzický problém. Zameriava sa na komunikáciu v skupine, spoluprácu, trpezlivosť a stratégiu riešenia problémov. Taktiež dôjde na oblasť fyzického tela a fyzickej blízkosti.

HRA TÝŽDŇA 2.7. - Nenadychuj sa

Zac Shepperson

Budeš potrebovať ohybnú priesvitnú umelohmotnú rúru,

HRA TÝŽDŇA 5.6. - Mimozemšťania

Mr Slacker

Najlepšie je, keď sa táto hra hrá vnútri, s veľa skrýšami, priestorom na bežanie a viaceré poschodia sú iba výhodou. Na začiatok vyber dvoch ľudí, aby boli „mimozemšťania.“ Všetci ostatní budú ľudia.

HRA TÝŽDŇA 29.5. - Sedmička

Zac Shepperson

Táto hra je skvelá pre menšie skupiny mládeže. Budeš potrebovať nasledovné veci: 7 tenisových loptičiek, 3 odpadkové koše (čím väčšie, tým lepšie) a fixku. To je všetko!

HRA TÝŽDŇA 8.5. - Dotkni sa!

Zac Shepperson

Táto hra je jednoduchá a dobre sa hrá vonku alebo vnútri.

HRA TÝŽDŇA 24.4. - Ukradni slaninu

Zac Shepperson  | Komentáre (1)

Dva tímy sa zoradia za dve čiary, ktoré sú od seba 4 alebo 5 metrov.

HRA TÝŽDŇA 17.4. - Papierový futbal

Zac Shepperson

Nový spôsob, ako hrať futbal vnútri.

HRA TÝŽDŇA 27.3. - Papierová streľba

Zac Shepperson

Rozdeľ skupinu do tímov od 4 do 8 ľudí. Do stredu miestnosti daj veľký kôš alebo nádobu.

HRA TÝŽDŇA 28.2. - Premena

Zac Shepperson

Toto je hra, ktorá si vyžaduje tímovú prácu. Buď ju môžete hrať ako súťaž (s dvoma alebo troma tímami) alebo hru o spolupráci (s iba jednou skupinou).

HRA TÝŽDŇA 21.2. - Prázdne stoličky

Zac Shepperson

Usporiadaj stoličky do kruhu tak, aby tak bolo presne toľko stoličiek, koľko je hráčov.

HRA TÝŽDŇA 14.2. - Hudobné chrbáty

Zac Shepperson  | Komentáre (1)

Táto hra sa podobá hudobným stoličkám a iným hrám, v ktorých vypadávajú hráči.

HRA TÝŽDŇA 7.2. - Kam poletí, to niekto nevie…

Zac Shepperson

Toto je dobrá hra pre skupiny, ktoré majú od 8 do 50 členov.

HRA TÝŽDŇA 31.01. - Čo robím?

Zac Shepperson

Toto je skvelá hra pre skupiny akejkoľvek veľkosti.

HRA TÝŽDŇA 17.01. - Zapáľ, pi a fúkaj!

Zac Shepperson  | Komentáre (1)

Zo svojej skupiny si vyber dvoch dobrovoľníkov. Nech si sadnú oproti sebe pri malom stole, ktorý bude umiestnený vpredu v miestnosti (nebudú od seba viac ako 70 alebo 80 cm). Každému daj nejaký nápoj (napríklad Kofolu, Colu, Pepsi alebo Sprite) v malej umelej fľaške, taktiež malú sviečku a zapaľovač. Nech si tieto tri veci položia pred seba na stôl.

HRA TÝŽDŇA 10.01. - NEPUSTI TO!

Zac Shepperson

Rozdeľ skupinu na menšie skupiny o 5 až 10 ľuďoch (ak ich bude viac ako 10, bude to veľmi komplikované) a potom nech každá skupina vytovrí kruh. Ak je v tvojej celej skupine 10 alebo menej ľudí, je v poriadku, ak vytvoríš len jeden kruh. Vedúci musí pripraviť asi 10 malých nerozbitných vecí, ktoré sa dajú pohodlne uchopiť do ruky, napríklad topánku, tenisovú loptičku, knihu, zubnú pastu, pohár, kameň (čokoľvek sa dá chytiť).

HRA TÝŽDŇA 20.12. - Šarády krát 4

Zac Shepperson

Pravdepodobne ste už niekedy počuli o tom, ako sa hrá jednoduchá hra šarády. Ak tomu tak nie je, nech sa páči, jednoduché pokyny.

Zábava pre zábavu samotnú

Zac Shepperson

Pred niekoľkými týždňami sme s mojím dvojročným synom parkovali autom a pomerne dlho sme čakali na moju manželku, kým príde zo stretnutia. Aby nám rýchlejšie prešiel čas, začali sme preobliekať ocka. Môj syn našiel zlomené slnečné okuliare, starú a špinavú šiltovku a červený nos pre šaša. Ani netreba dodávať, že môj zjav priťahoval pohľady okoloidúcich. Netrvalo dlho a začali sme sa chichotať a smiať, hrali sme sa a užívali sme si veľa zábavy. Keď sme si urobili pauzu na tento príjemný čas zábavy, tak som si uvedomil, že mi vôbec nevadilo, že som musel tak dlho čakať. Práve naopak, prežíval som skvelé chvíle a bolo radosťou prežiť tento čas so svojím synom. Otočil som sa na zadné sedadlo, kde môj syn práve kŕmil plyšové zviera, a povedal som:

HRA TÝŽDŇA 13.12. - BARAKA

Zac Shepperson  | Komentáre (1)

Hra vhodná pri ukončení akcie, alebo lúčení sa, kde môžeš vyjadriť druhým zo skupiny, čo si o nich myslíš.

HRA TÝŽDŇA 06.12. - Kľúče

Zac Shepperson

Hra je vhodná pri zoznamovaní, aj pre väčší počet ľudí.

HRA TÝŽDŇA 29.11. - RU-KU-FU naháňačka

Zac Shepperson

V skratke: Hráči sa rozdelia do 3 skupín. Každý hráč niekoho naháňa a niekým je naháňaný. Pokiaľ je hráč chytený, pridáva sa do skupiny hráča, ktorý ho chytil.

Hry z dávky č. 9

Balónový futbal, Obliekanie banánu, Obrana Elfov, Ľudský twister, Hľadanie v novinách, Ukradni slaninu, Nevesta z toaletného papiera.

JONATÁNOVÝCH ”SEDEM SMRTEĽNÝCH HRIECHOV” PRI ORGANIZOVANÍ HIER

Ak sa teraz postavíme, že ideme hrať hru, pri ktorej potrebujeme dve sviečky omotané kúskom drôtu … a my vystúpime s ešte neotvoreným balíčkom sviečok a kusom nerozstrihaného drôtu … už sme ich stratili.

Hry z dávky č. 14

 | Komentáre (2)

Vajíčková hlava, Vojenská vybíjaná, Fazuľková hra, Posekané dobošky, Klingáčik, Kremienok a Chocholúšik, Sadni si, ak..., Ľudské suveníry

TÍMOVÉ HRY POČAS iPlay A iMove

Gavin Desnoyers  

Keď sa počas prvých niekoľkých rokov prípravy na KECY tábory zostavovali denné programy, tak sa veľa úsilia vkladalo do učebných plánov angličtiny. Tento fakt vytvoril prostredie, v ktorom bolo prirodzené klásť otázky týkajúce sa biblických princípov. Zistili sme však, že k hlbším diskusiám sme sa nedostali, a ak áno, tak až na konci týždňa. To, čo sme potrebovali, bol spôsob, ako vytvoriť hlbšie vzťahy hneď na začiatku týždňa, aby sa rozhovory mali čas vyvinúť a priateľstvá by boli kvalitnejšie pred tým, ako sa tábor skončí.

Kocka, Ľudský uzol, Uzol alebo nie, UFO, Beh cez prekážky, Chodúle, Preteky, Tyč so závitmi, Vodná veža

Zážitkové hry

Gavin Desnoyers  | Komentáre (1)  

Hry používané na KECY táboroch. Toxický odpad, DREVENÝ HRANOL, ÁČKO, Tangramy, KÚZELNÝ KOBEREC, OSTROVČEKY Z POLIEN,

Hry z dávky č. 13

Štyria na gauči, Puzzle, Niečo tu smrdí!, Číslo je dôležité, Jeden odraz, Masa, Kaučeto

Hry z dávky č. 12

Preteky s mokrou mikinou, Vodný balet, Závod s melónmi, Potápajúci sa pes, Kôň a jazdec, Hry v bahne, Hľadanie drobných (v bazéne)

Inzeráty

Tomáš  | Komentáre (1)    

nápad na zábavnú aktivitu na klube o Sexuálnych hraniciach (Všetci to chceme). Dobrý spôsob ako lámať ľady.

Nexapachy

Tomáš  

Ako sa dá téma Druhí majú prednosť importovať do mládežníckej lyžovačky pre hľadajúcich kamarátov. Skúsenosť jedného mládežníckeho klubu.

Matrix - videozáznam z hry

Tomáš    

Nápad, ako sa dá zahrať hra z minuloročnej dávky, natočiť a dostať tak tváre návštevníkov klubu na plátno. Veď, ako je známe, väčšina ľudí sa na seba rada pozerá. A hlavne nech je pri tom zábava. Nemusí to byť dokonale filmársky zvládnuté.

Hry z dávky č. 11

Abecedné vrecká, Operácia banánu, Pašovatelia Biblie, Veľká tlačenica, Zaslepený peniazmi, Nášľapné míny, Plastelína

Hry z dávky č. 10

Kúsky puzzle, Zakrič, Čokoľvek, Stratené kmene, Si ako ja, Bláznivý golf, Veľké putovanie topánok,

KAŽDÝ V TÍME JE DÔLEŽITÝ

 | Komentáre (1)

Aktivita, ktorej cieľom je, aby si mládežníci uvedomili dôležitosť nesebeckého (Kristovho) postoja v tímovej službe. Skúste to u vás a dajte nám vedieť ako to dopadlo.

Hry z dávky č. 8

Tu nájdete ďalších 7 hier, ktoré sa vám na stretnutiach vašej mládeže môžu hodiť. Vyskúšajte si ich a dajte nám vedieť aké boli… Máte aj vy nejakú ozaj dobrú hru? Pošlite nám ju a podeľte sa s ňou aj s inými mládežníkmi prostredníctvom našej Dávky.

Hra: Role v tíme

Napriek tomu, že máme ako skupina spoločný cieľ, môžeme sa dostať do problémov v komunikácii. Jednou z príčin môže byť nesprávne pochopenie svojej role a to, že nevieme, ako naše správanie môže pôsobiť na skupinu. Ale tak isto, aj predsudky o jednotlivých ľuďoch v skupine a to, ako s nimi jednáme.

Hry z dávky č. 7

Hra so superlatívmi, Rovnako, aký je význam príslovky,

INTERAKTÍVNA HRA NA NAUČENIE PRINCÍPOV UČENIÍCTVA

 

Toto je interaktívna hra, ktorá je veľmi zábavná a takisto jednoducho vysvetľuje dôležité princípy učeníctva. Môže to byť úžasný nástroj na seminár, špeciálne vyučovanie alebo výlet, ktorý bude venovaný učeníctvu.

Prehľad zážitkových hier

Gavin Desnoyers

Zážitkové hry sú to, čo hovorí názov, sú to hry, ktoré ťa pomocou zážitkov naučia niečo o živote. Niekedy sú to viacej zážitky ako hry a naopak, niekedy sú to jednoducho hry viac ako zážitky. V oboch prípadoch by mal dobrý facilitátor, alebo vedúci, pomôcť skupine zo zážitku z hry odhaliť niečo o sebe, svojej skupine, alebo Stvoriteľovi.

ZÁMOK A KĽÚČ

Gavin Desnoyers

Využitie: Na demonštráciu skupinovej dynamiky, osobností a techniky riešenia problémov. Odhaľuje súťaživosť ľudí v kontraste s tímovou spoluprácou Počet ľudí: Najlepšie 5 alebo viac. Hra do určitej miery odráža realitu v ktorej sa nachádzajú mnohí ľudia bez Krista. Aktivita imituje život v poviazanosti a pocit z oslobodenia. Je určená pre 5 a viac účastníkov.

VYSLOBODENIE

Gavin Desnoyers

Využitie: Pozorovanie niečoho z perspektívy niekoho iného, tímová práca, komunikácia. Počet ľudí: 6 a viac. Každý z nás môže mať svoje riešenie, svoj pohľad, svoju perspektívu. Hra pomôže zúčastneným uvedomiť si potrebu tímovej práce. Je určená pre 6 a viac osôb.

TVOJA MISIA

Gavin Desnoyers

Využitie: Na povzbudenie študentov, aby robili veci, ktoré by obyčajne nespravili, alebo by nad nimi sami nepremýšľali. Počet hráčov: Ľubovoľný. Aktivita je výzvou k prekonaniu strachu z nepoznaného (simulácia strachu z vytvárania nového vzťahu, alebo zdielania sa s evanjeliom)

TVARUJTE SA

Gavin Desnoyers

Využitie: Výborná pomôcka na diskusiu o jasnej komunikácii a dôvere. Počet ľudí: 6 a viac. Účelom hry je pomôcť vám v komunikácií a v prehĺbení vzájomnej dôvery. Je určená minimálne pre 6 účastníkov hry.

TROJHLAVÁ OBLUDA

Gavin Desnoyers

Využitie: aktivita na budovanie tímu, ktorá si vyžaduje jasnú komunikáciu Počet ľudí: ľubovoľný. Hra by mala pomôcť vášmu tímu uľahčiť vašu vzájomnú komunikáciu. Je určená pre ľubovoľný počet ľudí.

Osobní strážce – popis hry

 

Tým bodyguardů střeží a chrání svého vůdce.

STLÁČACÍ GOMBÍK

Gavin Desnoyers

Využitie: Demonštrácia tímovej dynamiky a prejav jednotlivých osobností. Počet hráčov: Ľubovoľný. Hra je zameraná na porozumenie tímovej dynamiky. Počet hráčov môže byť ľubovoľný.

Matrix – Vsetín

David a Petr Húšťovi    

Video z hry Matrix vo Vsetíne

Matrix – interview

David a Petr Húšťovi    

Rozhovor s tvorcami hry Matrix

Matrix – popis hry

David a Petr Húšťovi      

Neo se nachází v Matrixu a hledá cestu k poznání pravdy. Celé lidstvo totiž už po dlouhé věky žije ve sladké nevědomosti. Vše, co lidé vnímají, jsou pouze iluze způsobené elektromagnetickými impulsy v jejich mozku. Stroje ovládly civilizaci a jejich hlavním zdrojem jsou lidé, kteří jsou pěstováni v bio-jednotkách. Vše střeží systémová chyba Matrixu a tou jsou agenti. Pokud však Neo pozná pravdu a stane se tím, k čemu je předpovězen, porazí agenty a zachrání celé lidstvo před zničením. K dosažení tohoto cíle jsou mu připraveni pomoci Morpheus, Trinity a operátoři. Je tu však velký problém. Neo nemá potřebné heslo pro vstup do lodi Nebukadnesaar. Naštěstí se v Matrixu našlo několik skupin odvážlivců, kteří se rozhodli toto heslo najít a Neovi v co nejkratším čase přinést.

DOPRAVNÁ ZÁPCHA

Gavin Desnoyers

Využitie: Výborné na demonštrovanie skupinovej dynamiky, osobností a techniky riešenia problémov. Počet hráčov: 6 a viac. Hra odhaľuje tímovú dynamiku vášho tímu, odlišnosť osobností v tíme a odlišnosť v postupe riešenia problémov jednotlivých členov tímu. Je určená pre 6 a viac osôb.

Africký virus Brucela – intevriew

David a Petr Húšťovi    

Rozhovor s tvorcami hry Brucela

Africký virus Brucela – popis hry

David a Petr Húšťovi      

Je pátek večer, datum 17.5. 2005,osmnáct hodin středoevropského času,. Nacházíme se na území Libye. Během letu společnosti Izrael Airlines Limitid byli cestující nakaženi zhoubným virem Brucela. Není zatím známo, jakým způsobem byl na palubě rozšířen. Asi 85% cestujících tvořili lidé z Izraele a je velmi pravděpodobné, že tedy šlo o teroristický čin. Při letu nad tímto územím bylo letadlo nuceno nouzově přistát. Zatím nevíme proč. Izraelská vláda urychleně povolala a utvořila mezinárodní záchranné týmy - International rescue team (IRT). Jejich úkolem je havárii letadla objektivně prošetřit a hlavně najít a zachránit cestující, kteří přežili. Pozor! O celou událost se začala zajímat také Libyjská armáda. Konflikt dostává spád a nevíme, jak se bude dál vyvíjet.

BLUDISKO Z LANA

Gavin Desnoyers

Využitie: Učenie iných, zdieľanie sa s tým, čo si zažil a pomôcť ľuďom prejsť podobnými vecami. Počet ľudí: Ľubovoľný V procese učeníctva často krát môžeme použiť svoju skúsenosť ktorá pomôže druhému človeku v raste. Čo takto nutnosť volania o pomoc?

Hledání ztracené Archy – interview

   

Video rozhovor o hre Hledání ztracené Archy

Hledání ztracené Archy – popis hry

David a Petr Húšťovi      

"Z několika satelitních snímků se podařilo zachytit na území Turecka obrysy ztracené Noemovy archy. Už v dávné historii byly nalezeny v blízkosti hory Ararat důkazy, které potvrzují přistání velké lodi. Staří Asyřané dokonce dokládají její průzkum a tvrdí, že měla tři patra. V dnešní době je hodně nadšenců, kteří by rádi znovuobjevili Noemovu loď a tím přinesli senzaci tomuto světu. Oblast Araratu je velmi neklidná. Není výjimkou, že se zde ztrácí lidé a válka mezi tureckými bezpečnostními silami a kurdskými povstalci je na denním pořádku. Přesto se každým rokem vydává do této nebezpečné oblasti několik desítek archeologů a pokouší se nalézt loď, která kdysi přinesla tomuto světu záchranu. Začíná běžet čas: kdo přežije a kdo bude první…“

Extreme camp video

 

Extreme camp - video

Cesta k zážitkovým hrám

David a Petr Húšťovi  

Naše služba Ahoj, jmenujeme se David a Petr Húšťovi. Jsme ze Vsetína, kde společně s dalšími kamarády pracujeme s mládeží. Jsme z Křesťanského sboru a před pár lety to v naší mládeži vypadalo asi nějak takto: Mládež byla malá, s pochroumanými vztahy a s malým zájmem cokoli podnikat. Lidé spíše odcházeli, než přicházeli. Všichni jsme žili takovým uniformovaným životem a byli jsme naučeni, že by nikdo neměl vyčnívat z řady.

otázky - BIBLICKÝ KVÍZ

Peter Hrubo

Pripravili sme pre vás špeciálny, krátky Biblický kvíz. Pokúste sa odpovedať na uvedené otázky a potom odmeňte víťaza.

Hry z dávky č. 3, rok 2004

Rozohrievače, poznávacie hry a hry vo vnútri.

Hry z dávky č. 2, rok 2004

Popcorn 10, Ruský kick-ball, Pretek vozov v Austrálskom štýle, Amazonky, Tučná uhorka, Štipce po tvári, 50-korunový skok

Hry z dávky č. 1, rok 2004

Vyskúšajte tieto rôzne hry so svojou vlastnou skupinkou a dajte nám vedieť ako dopadli. Potom nám môžete poslať dobré hry, ktoré už používate, aby sme sa tak mohli o ne podeliť s ostatnými. Hry: Sedliacky dvor, Obchodovanie so želé-cukríkmi, „Nakŕm a odgrgni“, „Nakŕm, odgrgni a ešte niečo“, Sviečka a Pepsi, Čo nám vrecká dajú,