O čom je séria “NEGATÍV”

Samo Lacho | Komentáre (0) |  Príloha Video  |  Pridaj k obľúbeným

Všetci ich poznáme. Každý z nás sa s nimi už niekedy stretol - u seba alebo u druhých. Strach, hnev, závisť. Nestretávame sa s nimi radi. Nespomíname na ne radi. Nepriznávame si ich radi. A predsa sú v našich životoch. A v životoch tých, s ktorými žijeme. Už či chceme alebo nie, musíme sa s nimi nejako vysporiadať. Pozrime sa spolu na to, čo o týchto veciach hovorí Boh.

Ciele série

- aby ľudia vedeli, že tie veci nie sú Božím plánom a aké dokážu byť deštruktívne

- aby sme vedeli identifikovať, keď to príde a kde to je v našom živote teraz

- nie si odsúdený žiť s tým – Boh má východisko + aké je to východisko?

Všeobecný popis témy strach

Všetci z nás sa stretávame so strachom v rôznych podobách, v rôznej intenzite, na rôznych arénach nášho života. Existujú vzácne chvíle v živote, kedy strach je oprávnený. Táto séria nebude hovoriť o tomto type strachu, ale o strachu, ktorý nás paralyzuje, ktorý je vyjadrením očakávania niečoho negatívneho, ktorý nás oberá o radosť zo života. A hoci to možno naháňa strach – oplatí sa pozrieť strachu do očí a postaviť sa mu na odpor.

Všeobecný popis témy hnev

Skús si spomenúť, ktoré chvíle minulého mesiaca by si nechcel zopakovať. Je pravdepodobné, že si spomenieš na chvíle, ktoré boli charakterizované napätím a hnevom – už či z tvojej strany alebo zo strany niekoho iného. Hnev ničí všetkých – ako pôvodcu, tak aj adresáta. Ak je to tak, dá sa s tým niečo robiť? Veríme, že Biblia nielen poukazuje na negatívne dôsledky hnevu, ale prináša konkrétne východiská.

Všeobecný popis témy závisť

Napriek tomu, že všetci sme už niekedy niečo závideli, asi sa nepredbiehame v tom, aby sme o svojej závisti otvorene hovorili. Prečo? Hanbíme sa. A tak našu závisť radšej maskujeme a snažíme sa, aby si ju nikto nevšimol. A pritom nás závisť rozožiera zvnútra a, nerozpoznaná, možno zachvacuje aj ľudí okolo nás a má potenciál úplne zničiť naše vzťahy. Neradno si s ňou zahrávať. Táto téma rozoberá, ako nepodceniť jej ničivú silu a ako sa s ňou vysporiadať.

Video

Get the Flash Player to see this player.

Hodnotenie

1 2 3 4 5