KPM 2013

Draho Poloha | 20. december | komentáre (0)

Draho Poloha | 20. december 2012 | komentáre (0)


KPM2012

Draho Poloha | 05. január | komentáre (0)

                                                 
 Drahí priatelia!
Zopár mesiacov sme strávili tým, že sme si písali a  stretávali sa s vami, ktorí slúžite v prvých líniach, vediete túto generáciu a chceli sme počuť, kde ste. Rozprávali sme sa o tom, čo ide dobre a čo ťažko, čím žijú mladí ľudia v tejto krajine a ako môžeme pomôcť.
A pomaly sme prišli k záveru, že nič iné, nikto iný nič  nevyrieši, jedine KRISTUS SÁM. A tak by sme chceli, aby o Ňom samotnom mohlo byť KPM 2012, chceme skúmať Ježišov život, Jeho službu a jasne vidieť, či sme my skutočne kristocentrickí ľudia.
 NASKOČ!  -  tak znie naša výzva a k tomu vás a konkrétne Teba chceme pozvať. Bude to o vzrušujúcej dobrodružnej jazde, cyklistike, prekážkach, centrovaní kolies,  rôznych trasách a hlavne o Tom, kto určuje smer jazdy…
        No a tento rok, v snahe relevantne vám poskytnúť, čo potrebujete najviac, chceme vyskúšať niečo, čo sme nikdy predtým nerobili a to, mať 4 konferencie v jednej a na rôznych TRASÁCH sa učiť presne tie veci, ktoré naše mládeže potrebujú. /opis TRÁS tu…/
        Tak, my sa veľmi tešíme, čo pre nás dobrý Pán Boh pripravil aj tento rok a veríme, že odteraz už aj Ty.
Pozývame Ťa na KPM 2012!
        Za KPM prípravný team,
        Registrácia prebieha TU.       
       
        Maruška Kožlejová.

Draho Poloha | 05. január 2012 | komentáre (0)


KPM 2011

Draho Poloha | 18. február | komentáre (0)

KONFERENCIA pre PRACOVNÍKOV s MLÁDEŽou

24. - 27. marec | Žilina | Dom odborov
www.tckompas.sk/KPM

Pozor! Konferenčný poplatok je už 18 EUR.

         
22.12. - 01.02. - 15 EUR

02.02. - 01.03. - 18 EUR

02.03. - 24.03. - 21 EUR

        Drahí priatelia,

Posledné roky sme na KPM zvykli skúmať korene a stromy, zisťovať svoju identitu na kráľovskom dvore, reštartovať svoju službu aj seba, podávať štafetu v učeníctve… Keď sme pred pár mesiacmi spolu zasadli za okrúhly stôl, s nadšením a láskou sme premýšľali,  čo priniesť tento rok, kam smerovať...

         

Rozprávali sme sa o základoch domu a otom, že niekedy, keď sa odhalia, tak zistíme, že celé roky boli zatápané, základy sú namoknuté a plné trhlín. Ako stáť na pevnom základe? Čo je naším základom? Ako vyzerajú naše mládeže? Čím napĺňame svojich mladých? Vyberieme si nejakú tému a päť minút pred mládežou hľadáme v mobile veršík, ktorý by potvrdil alebo sa aspoň nejak týkal toho, o čom chceme rozprávať? Alebo naozaj ponúkame kvalitný bohatý rozmanitý a výživný duchovný pokrm – Božie slovo v jeho hĺbke a komplexnosti?


A tak sa rozhodlo… DRŽ SA! Zubami-nechtami toho, čo má moc nás meniť a je ako dvojsečný meč.

Božieho Slova.

Vidíme sa na KPM 2011!

Maruška a prípravný tím TCKDôležitá Informácia pre účastníkov KPM

Čas KPM sa blíži a tým rastie aj naše nadšenie a veľmi sa na vás všetkých tešíme. Keďže sú už mnohí z vás zaregistrovaní (300) a možno už aj premýšľate od koho si požičiate spacák, chceli by sme vám poradiť, čo si určite zbaliť máte. Budeme veľa pracovať s Božím Slovom a preto si ho každý z vás potrebuje priniesť. Druhá vec, okrem Biblie, je Konkordancia…  Počas vyučovania Dave-a Patty-ho ju určite budete potrebovať a preto Vás veľmi prosíme, aby ste si ju doniesli v knižnej alebo elektronickej podobe (v počítači alebo v mobile…) je to dôležité!

             

Draho Poloha | 18. február 2011 | komentáre (0)


KPM 2010 - Podaj to ďalej!

Draho Poloha | 10. február | komentáre (0)


Pozývame vás na 17. ročník Konferencie pre Pracovníkov s Mládežou, ktorá bude 8. – 11. Apríla 2010 v Žiline.

KPM pripravujeme pre vás a pre váš tím. Pozvaný je každý, kto je zapojený do práce s mládežou, alebo dorastom. Modlíme sa, usilovne pripravujeme túto jedinečnú udalosť roka a túžime po tom, aby ste boli opäť inšpirovaní a pozvbudení v tak dôležitej službe, akou práca s mladými ľuďmi bez pochýb je. Veľmi sa tešíme, že jedným z hlavných rečníkov bude aj tento rok Dave Patty (4 hlavné témy a seminár).

Podrobnejšie informácie o KPM 2010, ako aj internetovú registráciu nájdete na kpm.tckompas.sk (opäť platí: „čím skôr, tým lepšie a tým lacnejšie…“).

Viete o nejakom pracovníkovi s mládežou alebo dorastom, kto o KPM ešte nevie? Podaj to ďalej!

Veľmi sa na vás tešíme.

Draho Poloha a prípravný tím KPM 2010

Draho Poloha | 10. február 2010 | komentáre (0)


KPM 2010 - Podaj to ďalej!

Draho Poloha | 10. február | komentáre (0)

Pozývame vás na 17. ročník Konferencie pre Pracovníkov s Mládežou, ktorá bude 8. – 11. Apríla 2010 v Žiline.

KPM pripravujeme pre vás a pre váš tím. Pozvaný je každý, kto je zapojený do práce s mládežou, alebo dorastom. Modlíme sa, usilovne pripravujeme túto jedinečnú udalosť roka a túžime po tom, aby ste boli opäť inšpirovaní a pozvbudení v tak dôležitej službe, akou práca s mladými ľuďmi bez pochýb je. Veľmi sa tešíme, že jedným z hlavných rečníkov bude aj tento rok Dave Patty (4 hlavné témy a seminár).

Podrobnejšie informácie o KPM 2010, ako aj internetovú registráciu nájdete na kpm.tckompas.sk (opäť platí: „čím skôr, tým lepšie a tým lacnejšie…“).

Viete o nejakom pracovníkovi s mládežou alebo dorastom, kto o KPM ešte nevie? Podaj to ďalej!

Veľmi sa na vás tešíme.

Draho Poloha a prípravný tím KPM 2010

Draho Poloha | 10. február 2010 | komentáre (0)


Multimediálne letné kempové aktivity

Zac Shepperson | 07. august | komentáre (0)

Ak hľadáte nejaké aktivity pre letný tábor, alebo pre mládež tak sme pre vás pripravili niečo.

Väčšina študentov vlastní nejaké zariadenie, na ktorom sa dá nahrať video, napr. foťák, videokamera alebo mobil. Rozdeľte sa do tímov a za úlohu budete mať vytvoriť hudobné video a do pozadia dať akúkoľvek hudbu. K dispozícii ale musíte mať počítač aby bolo možné editovať nahraté video, alebo použite “surové” video bez editovania. Bez editovania by to nemali byť dlhšie ako 3hod, s editovaním do 6hod.

Tu sa nachádzajú linky na niektoré ukážky ktoré boli vytvorené cez Žilinský letný kemp (júl 2008). Na tomto kempe mali tímy na prípravu celý deň. Neskôr sa tieto videá stali niečím jedinečným na tomto kempe.
Vyskúšajte to! Veľa zábavy! 

Video ukážka 1
Video ukážka 2
Video ukážka 3
       

Zac Shepperson | 07. august 2008 | komentáre (0)


KPM 2008 – PRICHÁDZA K VÁM

Zac Shepperson | 11. jún | komentáre (0)

Na štyri dni sa viac ako 650 pracovníkov s mládežou ponorilo do pravdy o našej identite Božích synov a dcér – posadení v Kristovi po pravici Otca (Efezským 2:6).

Dúfam, že ste tento rok KPM (Konferenciu pre pracovníkov s mládežou) nezmeškali! Ak by ste náhodou nevedeli, tak je to najväčšia konferencia pre vedúcich mládeže v strednej Európe!

Naším plánom v Dávke je dať online čo najviac materiálov z KPM. Nebude to v produkčnej kvalite, ale všetko, čo tu umiestnime, bude vhodné na pozeranie z webu. Ak chceš produkčnú kvalitu, tak oficiálne post-produkčné DVD bude už čoskoro hotové.

Zatiaľ, nech sa páči, niekoľko fotiek na pripomenutie príjemných spomienok. Vychutnaj si to, stačí kliknúť sem: http://www.davkaonline.sk/galeria/category/C14/

Zac Shepperson | 11. jún 2008 | komentáre (0)


A ideme ďalej!

Mr Slacker | 15. apríl | komentáre (1)

Je čas nabrať nové tempo! My v Tréningovom Centre Kompas dúfame, že vaše leto s mládežou a dorastom bolo úspešné a že ste tiež zažili zázrak, totiž to, ako ďalší mladí ľudia prišli ku Kristovi.

Ak je to tak, potom je najvyšší čas slúžiť týmto duchovným “novorodencom”. Môžete si byť istí, že Satan usilovne pracuje na tom, aby neprežili. My však musíme tak isto zápasiť o to, aby jeho plány neuspeli.

Radi by sme vám ponúkli pomoc, materiály pre nových, mladých veriacich, ktoré by povzbudili ich ďalší duchovný rast. Pomoc ponúkame prostredníctvom 10 lekcií multimediálneho kurzu nazvaného “Elements” (Základy) – pre Život v Kristu (modlitba, Svätý Duch, spoločenstvo, Písmo, poslušnosť, skutky milosrdenstva, svedectvo…). Materiály sú spracované  v desiatich jazykoch vrátane Slovenčiny. Krátke videosvedectvá ku každej z tém (resp. ku každému Biblickému štúdiu) sú v anglickom jazyku so slovenskými titulkami. 

Elements sa mimoriadne hodia pre následnú prácu s novými kresťanmi najmä po anglických konverzačných táboroch.

Na web stránke www.jvelements.com si môžete stiahnuť jednu z lekcií v Slovenčine (lekcia č. 9 – Uctievanie) a zoznámiť sa tak s materiálom bližšie.

Všetkých desať lekcií na jednom DVDčku si môžete zakúpiť len za 300,- Sk + poštovné, poukázaním platby na účet TCK 2699360008/1100 s variabilným symbolom VS: 1900

Objednať sa dajú na TCK adrese: marianna.miskeiova@tckompas.sk, alebo prostredníctvom telefónu cez Mariannu Miškeiovú +421.417234536.

Now that summer is over and school has started up again, it’s time to pick up the pace! Here at Training Center Kompas, we hope that your youth group’s summer was a time of seeing new students come to Christ. If that is true, it’s time to be diligent with our new “babies”.
You can be sure that Satan is hard at work to make sure they don’t survive. So, we need to make sure his plans don’t succeed.

We would like to offer you some help for new and young believers that will encourage their healthy and consistent growth. It is a 10 lesson multimedia course called “Elements”. It is created in ten different European languages and is designed to address the basic issues that are a part of a new relationship with God.

So, if you are serious about taking care of your “babies”, have a look at the Elements series at www.jvelements.com You can actually download a sample lesson in Slovak from this site (lesson #9 – worship) and have a look. 

You can buy all 10 lessons on DVD for only 300,- SK by contacting Marianna Miškeiová at marianna.miskeiova@tckompas.sk or call us at +421.417234536.

 

 

Mr Slacker | 15. apríl 2008 | komentáre (1)


Nové smerovanie - Café zatvorené

Zac Shepperson | 07. február | komentáre (4)

Možno ste už niečo začuli o tom, že „Kompas Café je definitívne zatvorené.“ Ak ste tak počuli, tak ste počuli správne. Druhý decembrový týždeň v roku 2007 Kompas Café zavrelo svoje dvere pre verejnosť poslednýkrát. Bolo to pre nás všetkých emocionálne obdobie. Počas tých ôsmych rokov existencie Café sme sa tešili z každého momentu jeho života. Bol to taký dôležitý článok života v Kompase, že si ho ľudia často splietli s hlavným zámerom Kompasu.

Café pôvodne začalo ako služba miestnym študentom v Žiline, a rýchlo sa z neho stalo obľúbené miesto pre kresťanov, rovnako ako pre nekresťanov. Bolo to dokonalé prostredie na zoznámenie sa s novými ľuďmi a na budovanie nových vzťahov. Víziou bola pomoc miestnym službám s mládežou v Žiline zasiahnuť študentov evanjeliom pre Krista prirodzeným spôsobom.

Počas svojho života malo Café jedinečný týždenný program – hodiny angličtiny, koncerty, oslavy, výlety, tábory, čaje, kávy, zmrzlinu, toasty a oveľa viac. A niekoľko rokov sa zdalo, že Kompas svoju misiu dosahuje. A v mnohých aspektoch to tak skutočne bolo.

Avšak, ako čas plynul, začalo byť jasné, že café sa stalo mládežníckou skupinou samou osebe a neprozreteľne sa stala súperom miestnych skupín mládeže v zboroch. To bolo priamo proti jeho primárnemu zámeru a cieľu – pomôcť a vybudovať miestne zbory.

Výsledkom bolo, že sa v roku 2005 rozhodlo, že študentský program v café nebude pokračovať. A v najlepšom úmysle pre miestne zbory café zmení svoje zameranie a cieľ. Café potom nemalo zámer v službe, ale snažilo sa stať úplne normálnym verejným café, aby tak mohlo pomôcť finančne podporiť tréningové oddelenie na budovanie vedúcich s mládežou v Kompase.

Avšak, po dvoch rokoch skúšania rôznych prístupov k novým zákazníkom, bolo rozhodnuté, že po finančnej stránke bude lepšie café zatvoriť a prenajať tento priestor inému možnému subjektu. Takýmto spôsobom by mohlo café vytvárať financie pre hlavné oddelenie v Kompase, ktoré bolo vždy celonárodný tréning vedúcich mládeže.

Vytváranie financovania od sponzorov bolo vždy nepretržitou výzvou pre služby v Kompas celkovo. Ale teraz sa zdá, že sa svitá na nové časy, kde sa bude môcť financovať služba z prenájmu našich vlastných priestorov budovy Kompasu. Aké skryté požehnanie – mať túto budovu voľnú za týmto zámerom. Chválime Boha za potenciál, ktorý leží v tomto novom prístupe.

Zac Shepperson | 07. február 2008 | komentáre (4)


GoodBye Party s rodinou Dannyho Jonesa

Mr Slacker | 12. máj | komentáre (1)

Srdečne Ťa pozývame na GoodBye Party s rodinou Dannyho Jonesa, ktorá bude v nedeľu 20. mája 2007 v Kompase.

Milý priateľ, priateľka!
Danny Jones (ktorého nie je treba predstavovať) spolu so svojou rodinou slúži ako misionár na Slovensku takmer 15 rokov. Po tomto období prišiel čas, kedy Jonesovci odchádzajú natrvalo naspäť do USA. Pán Boh cez nich urobil na Slovensku veľký kus práce, ktorú si aj Ty mohol/a zakúsiť vo vlastnom živote.

Za všetko požehnanie skrze ich službu by sme sa chceli Dannymu, ako aj celej ich rodine poďakovať a rozlúčiť sa s nimi na ROZLÚČKOVEJ PARTY, na ktorú Ťa týmto srdečne pozývame.
Toto stretnutie sa bude konať v nedeľu 20.5.2007 v čase od 15:00 – 18:00 v Kompas Café v Žiline (Vojtecha Spanyola 37, Kompas sa nachádza pri bývalej pohotovosti).
V čase od 15.00 do 16.00 bude voľný program, od 16.00 do 18.00 bude program organizovaný s vyčleneným časom na svedectvá, zdieľanie sa, atď.

V prípade, že potvrdíš svoju účasť na stretnutí, chceme ťa poprosiť, aby si so sebou priniesol/a: 1) dezert (alebo koláč) pre seba, prípadne svoju rodinu + niečo málo naviac pre ešte jednu osobu, 2) svoju fotku alebo fotku, ktorá vyjadruje Tvoju obľúbenú spomienku na Danny-ho, resp. ich rodinu. Túto fotku by sme chceli darovať Jones-ovcom spoločne s albumom, ako spomienku na ich priateľov a službu tu na Slovensku.

Svoju účasť, prípadne účasť Tvojej rodiny na Rozlúčkovej party prosím potvrď do štvrtku 17.5.2007 prostredníctvom emailovej adresy: lucia.liptayova@tckompas.sk alebo smskou na tel. čísle: 0907147425.

V prípade, že sa nebudeš môcť stretnutia zúčastniť, ale aj tak by si rád/a vyjadril/a svoju vďačnosť ich rodine, môžeš tak urobiť prostredníctvom listu, emailu, alebo na Davka web fóre, ktoré je umiestnené na http://www.davkaonline.sk/forum/viewforum/6/

Tešíme sa na stretnutie
S vďakou


Peter Hrubo
Riaditeľ Tréningové Centrum Kompas

PS:
Poznáte niekoho, kto má dar menežmentu a mal by záujem pracovať v TCK ako manažér projektu TURBO EXIT 316?

Poznáte niekoho, kto pozná nejakého pracovníka STV alebo TV Markíza (najlepšie dramaturga), kto by nám poradil v otázkach predstavenia projektu zástupcom STV, prípadne Markíza? Radi by sme klopali na správne dvere.

Ak áno, dajte nám prosím vedieť.
Ďakujeme

Mr Slacker | 12. máj 2007 | komentáre (1)