Nové smerovanie - Café zatvorené

Zac Shepperson | 07. február | komentáre (4)

Možno ste už niečo začuli o tom, že „Kompas Café je definitívne zatvorené.“ Ak ste tak počuli, tak ste počuli správne. Druhý decembrový týždeň v roku 2007 Kompas Café zavrelo svoje dvere pre verejnosť poslednýkrát. Bolo to pre nás všetkých emocionálne obdobie. Počas tých ôsmych rokov existencie Café sme sa tešili z každého momentu jeho života. Bol to taký dôležitý článok života v Kompase, že si ho ľudia často splietli s hlavným zámerom Kompasu.

Café pôvodne začalo ako služba miestnym študentom v Žiline, a rýchlo sa z neho stalo obľúbené miesto pre kresťanov, rovnako ako pre nekresťanov. Bolo to dokonalé prostredie na zoznámenie sa s novými ľuďmi a na budovanie nových vzťahov. Víziou bola pomoc miestnym službám s mládežou v Žiline zasiahnuť študentov evanjeliom pre Krista prirodzeným spôsobom.

Počas svojho života malo Café jedinečný týždenný program – hodiny angličtiny, koncerty, oslavy, výlety, tábory, čaje, kávy, zmrzlinu, toasty a oveľa viac. A niekoľko rokov sa zdalo, že Kompas svoju misiu dosahuje. A v mnohých aspektoch to tak skutočne bolo.

Avšak, ako čas plynul, začalo byť jasné, že café sa stalo mládežníckou skupinou samou osebe a neprozreteľne sa stala súperom miestnych skupín mládeže v zboroch. To bolo priamo proti jeho primárnemu zámeru a cieľu – pomôcť a vybudovať miestne zbory.

Výsledkom bolo, že sa v roku 2005 rozhodlo, že študentský program v café nebude pokračovať. A v najlepšom úmysle pre miestne zbory café zmení svoje zameranie a cieľ. Café potom nemalo zámer v službe, ale snažilo sa stať úplne normálnym verejným café, aby tak mohlo pomôcť finančne podporiť tréningové oddelenie na budovanie vedúcich s mládežou v Kompase.

Avšak, po dvoch rokoch skúšania rôznych prístupov k novým zákazníkom, bolo rozhodnuté, že po finančnej stránke bude lepšie café zatvoriť a prenajať tento priestor inému možnému subjektu. Takýmto spôsobom by mohlo café vytvárať financie pre hlavné oddelenie v Kompase, ktoré bolo vždy celonárodný tréning vedúcich mládeže.

Vytváranie financovania od sponzorov bolo vždy nepretržitou výzvou pre služby v Kompas celkovo. Ale teraz sa zdá, že sa svitá na nové časy, kde sa bude môcť financovať služba z prenájmu našich vlastných priestorov budovy Kompasu. Aké skryté požehnanie – mať túto budovu voľnú za týmto zámerom. Chválime Boha za potenciál, ktorý leží v tomto novom prístupe.

Zac Shepperson | 07. február 2008 | komentáre (4)

Komentáre

fajneeeeeeeeeee… tesi ma, ze sa to tu hybe smile)))
radost chodit na vasu stranku smile))))

MarRy | 30. október 2007 | 6:49

dakujeme Zac, za vysvetlenie. Mnohi tiez v mojom okoli boli sokovani. Ale presne ako pises, skryte pozehnanie. smile Verim, ze Boh to pozehna a prajem mudrost nadalej v spravovani. Teism sa na KPM.

Peter Maglodsky | 08. február 2008 | 20:14

neprisiel mi aktivacny kluc, mozem nejaky kontakt na admina, alebo na niekoho kto mi pomoze?

karnas | 20. február 2008 | 7:39

Karnas, Tak som ta zaktivnil. SOrry. Skus sa teraz prihlasit.

Tomáš | 28. marec 2008 | 6:46

Pridaj svoj komentár

Pre tento zápis nie je diskusia zapnutá.