Osobný rast

Väčšia časť ľadovca je ukrytá pod hladinou. Tvoj rast závisí od toho, čo máš pod povrchom.

Najnovšie príspevky

UČENÍCKE DOTAZNÍKY (4 časti)

 

Dotazníkom identifikuj 30 kľúčových charakteristík učeníka Ježiša Krista (po 10 v každej oblasti). Týchto 30 charakteristík netvorí nejaký vyčerpávajúci zoznam, ale vidíme ich objavovať sa znova a znova v Biblii. Tento nástroj sa môže stať východiskových bodom pre pomoc jednotlivcom a spoločenstvám pri budovaní učeníkov.

AKO SI JEŽIŠ CENIL STRATENÝCH?

Peter Hrubo

Prečo bol Ježiš úspešný v získavaní ľudí pre svojho Otca? Môžeme sa z Jeho príkladu nejako poučiť? Alebo iba skonštatujeme, že On je nedosiahnuteľný ideál? Niekoľko krátkych Biblických štúdií o Kristovom srdci z príkladov pri získavaní stratených.

Duchovný pediater

Suzanne Bracken    

Čo by ste si pomysleli o rodičoch, ktorí by nezobrali svoje dieťa k pediatrovi? Keby som bola naozaj Zuzkina mama, čo by ste si pomysleli o mne, keby som ju ignorovala a nechala ju len tak samú na seba? o by ste si pomysleli, keby som jej nedávala jesť? Čo ak by som jej nikdy nedala najavo, ako veľmi ju mám rada? Iste by ste si mysleli, že som otrasná mama, nie?

7 Základních priorit rostoucího učedníka

Todd C. Morr

Takže, jak by to vypadalo pro každého následovníka Krista – mladého či starého, chudého či bohatého, nového či staršího křesťana – uceleně žít priority Ježíše Krista každý den, týden a každý měsíc v roce?

DENNÉ ZAMYSLENIA PRE VEDÚCICH, časť 12

 

Tieto denné stíšenia budú pravidelnou súčasťou DÁVKY. Všetci dobre vieme, aké je dôležité tráviť pravidelný čas s Bohom, nie je to však ľahké, hlavne vtedy, ak si ženatý/vydatá, máš deti, prácu a slúžiš ako vedúci mládeže. Práve preto sa ti to snažíme uľahčiť. Tieto stíšenia sú krátke a napísané špeciálne pre vedúcich mládeže. Dúfame, že ti budú nápomocné pri trávení času s Bohom. Cíť sa slobodný v rozširovaní týchto dokumentov – vo vytlačení, či v tom, ako si ich praješ použiť. Nech ťa Pán požehná.