Vyučovanie

KOMUNIKÁCIA - praktické tipy

Vieš koľko kázní si už počul počas svojho kresťanského života? A vieš koľko z nich si pamätáš? A vieš prečo si pamätáš, tie, ktoré si pamätáš? Odpovede na tieto otázky a mnoho praktických tipov ťa čaká v tomto článku.

7 ZÁKONOV UČITEĽA

Samo Lacho

Howard Hendricks je majstrovský učiteľ, ktorý ovplyvnil desiatky, stovky veľkolepých komunikátorov v USA. V tomto článku, ktorý je zhrnutím jeho rovnomennej knihy menuje 7 princípov, ktoré sú povinným čítaním pre každého učiteľa - už, či vyučuje na neformálnom stretnutí mládeže, alebo vo formálnom prostredí školskej triedy. Článok tiež obsahuje otázky na diskusiu, ktoré sú vynikajúcim stimulom pre rast v oblasti vyučovania a komunikácie.

Nauč sa žiť! Mládež pre hľadajúcich

Tomáš    

(nápady jedného mládežníckeho klubu, ako každý zo siedmich princípov cyklu “Životne dôležité” prezentovať hľadajúcim stredoškolákom).

KPM - ZIPS (nahrávky tém)

Tomáš  

mp3 nahrávky prednášok z KPM konferencie s názvom ZIPS. (Zážitok, Interakcia, Podobenstvo a Spoločenstvo), kde sa hovorilo o 4 základných predpokladoch pútavej komunikácie.

Videopoznámky ku témam

Mel Ellenwood      

Aj takýmto spôsobom je možné povedať rečníkom na 48 táboroch po celej Európe niečo o témach, ktoré majú vyučovať.

Tri prvky relevantného programu

Tomáš

Prostredie, Prezentácia, Obsah

VYUČOVANIE, KTORÉ STOJÍ ZA TO

Všetko, čo vieme, sme sa niekde, od niekoho naučili. Niekedy bol ten proces učenia veľmi fascinujúci a niekedy vrcholne nezaujímavý. Existujú kroky k tomu, aby sme sa pri vyučovaní neminuli pravého cieľa? Ako môžeme zabezpečiť, aby sme neostali len pri pekných myšlienkach, ale dospeli k zmene života?

MÔJ SKUTOČNÝ ŽIVOT - OSOBNÁ AKTIVITA S DISKUSIOU

Peter Hrubo  

Rozdaj mládežníkom priložené pracovné hárky s obrázkom srdca a nechaj ich, aby premýšľali nad jednotlivými "miestnosťami" svojho života. Bolo by dobré, keby venovali tejto úlohe, v kľude, aspoň 30 minút. Predtým, ako začnú pracovať na úlohe, vysvetli im zadanie. Po ukončení samostatnej práce, dovoľ, aby sa mládežníci zdieľali s tým, čo k nim Boh hovoril.