Výlety (ako na to)

KECY tábor (priebeh tábora a príprava na tábor)

Tomáš    

O tom, ako sa pripravuje a ako prebieha KECY tábor s linkami ku všetkým videám, článkom a audionahrávkam, ktoré máme k dispozícií.

Táborová dohoda

Tomáš  | Komentáre (2)      

Iný spôsob ako sa dohodnúť na pravidlách tábora.

ÚLOHY A ZODPOVEDNOSTI V TÍME VEDÚCICH NA TÁBORE KECY

Tomáš  

Použiteľné na ktorýkoľvek mládežnícky tábor. Nechaj sa inšpirovať

Nexapachy

Tomáš  

Ako sa dá téma Druhí majú prednosť importovať do mládežníckej lyžovačky pre hľadajúcich kamarátov. Skúsenosť jedného mládežníckeho klubu.

Stretnutie 3. druhu

Tomáš    

Ako sa dá urobiť víkendovka z témy o Duchovnej disciplíne

Plán na rok v práci s mládežou

Tomáš  

Už ste to niekedy zažili? Sedíte za pracovným stolom v miestnosti, kde sa váš tím chodí pravidelne trápiť nad programom vašej mládeže. Do tupého ticha zrazu niekto zavesí: „Čo keby sme teda na mládeži študovali Pavlove misijné cesty?“ Niektorí z tímu sa otočia jeho smerom, iní vložia hlavu do dlaní a úpenlivo hľadajú nápad, ktorý by všetkých nadchol aspoň o niečo viac, ako Pavlove misijné cesty. Keby totiž niekto dostal nápad, ktorý je lepší, nemuseli by ste skritizovať nápad Pavlových misijných ciest, a všetci vrátane autora by ste sa nadchli pre niečo iné vyhnúc sa tak zbytočne trápnej situácií. Ale čo je to, to niečo iné?

TVAROVANIE

Steve Patty

"Dospievajúcich nemôžeme nechať, aby rástli akýmkoľvek smerom chcú. Ani by nemali byť nútení prispôsobovať sa vonkajším štandardom bez ohľadu na ich vnútorné rozpoloženie srdca. Preto sme nepožadovali žiadne pravidlá pre našich "dobrých" študentov."