KECY dávka

Duchovný pediater

Suzanne Bracken    

Čo by ste si pomysleli o rodičoch, ktorí by nezobrali svoje dieťa k pediatrovi? Keby som bola naozaj Zuzkina mama, čo by ste si pomysleli o mne, keby som ju ignorovala a nechala ju len tak samú na seba? o by ste si pomysleli, keby som jej nedávala jesť? Čo ak by som jej nikdy nedala najavo, ako veľmi ju mám rada? Iste by ste si mysleli, že som otrasná mama, nie?

FÁZA NÁSLEDNEJ PRÁCE PO KECY TÁBORE

Zac Shepperson, Tomáš, Mike Sullivan  

Je zložité vyjadriť, ako veľmi dôležité je toto obdobie bezprostredne po tábore. Naším najväčším záujmom je, aby sme zabránili Satanovi a starostiam tohto sveta, aby otupili skúsenosť s Bohom, ktorú mali študenti na tábore. Tu je teda niekoľko stručných myšlienok, ktoré by ti mohli pomôcť začať následnú prácu po KECY tábore najlepšie ako sa dá.

Základy

Samo Lacho  | Komentáre (1)    

7 stretnutí pre novoobrátených.

KPM - ZIPS (nahrávky tém)

Tomáš  

mp3 nahrávky prednášok z KPM konferencie s názvom ZIPS. (Zážitok, Interakcia, Podobenstvo a Spoločenstvo), kde sa hovorilo o 4 základných predpokladoch pútavej komunikácie.

Revolutionary KECY 2005 (nahrávky tém)

Tomáš  

mp3 nahrávky prednášok z večerných stretnutí.

KECY tábor (priebeh tábora a príprava na tábor)

Tomáš    

O tom, ako sa pripravuje a ako prebieha KECY tábor s linkami ku všetkým videám, článkom a audionahrávkam, ktoré máme k dispozícií.

Táborová dohoda

Tomáš  | Komentáre (2)      

Iný spôsob ako sa dohodnúť na pravidlách tábora.

Veenonoviny

Tomáš    

Zábavné spravodajstvo z KECY tábora.

Videopoznámky ku témam

Mel Ellenwood      

Aj takýmto spôsobom je možné povedať rečníkom na 48 táboroch po celej Európe niečo o témach, ktoré majú vyučovať.

TÍMOVÉ HRY POČAS iPlay A iMove

Gavin Desnoyers  

Keď sa počas prvých niekoľkých rokov prípravy na KECY tábory zostavovali denné programy, tak sa veľa úsilia vkladalo do učebných plánov angličtiny. Tento fakt vytvoril prostredie, v ktorom bolo prirodzené klásť otázky týkajúce sa biblických princípov. Zistili sme však, že k hlbším diskusiám sme sa nedostali, a ak áno, tak až na konci týždňa. To, čo sme potrebovali, bol spôsob, ako vytvoriť hlbšie vzťahy hneď na začiatku týždňa, aby sa rozhovory mali čas vyvinúť a priateľstvá by boli kvalitnejšie pred tým, ako sa tábor skončí.

Kocka, Ľudský uzol, Uzol alebo nie, UFO, Beh cez prekážky, Chodúle, Preteky, Tyč so závitmi, Vodná veža

PROSTREDIA

Amadna Desnoyers, Paige Crawford  

V tomto článku chcem hovoriť o rozličných prostrediach na tábore, obzvlášť v dvoch oblastiach. Prvou oblasťou je prostredie, ktoré my sami vytvoríme okolo seba, keď budeme nadväzovať vzťahy so študentmi. Toto sa môže diať kdekoľvek sme...na obede, večer na našej izbe, keď budeme spolu so študentmi robiť kreatívne aktivity, atď. Druhou oblasťou prostredia je prostredie po večernom programe, vo všeobecnosti je to príležitosť na skvelé rozhovory so študentmi.

BYŤ VODCOM-SLUŽOBÍKOM V MEDZIKULTÚRNOM PROSTREDÍ

Paige Crawford  

Adaptované zo semináru, vedeného Danny Jonesom, misionárom na Slovensku. Toto leto bude tvoj postoj dôležitejší ako čokoľvek iné. Každý deň máme na výber, aký postoj si privlastníme na ten - ktorý deň. 10% z týždňa na tábore bude to, čo zažiješ a 90% bude tvoriť to, ako na to zareaguješ.

ÚLOHY A ZODPOVEDNOSTI V TÍME VEDÚCICH NA TÁBORE KECY

Tomáš  

Použiteľné na ktorýkoľvek mládežnícky tábor. Nechaj sa inšpirovať

Zážitkové hry

Gavin Desnoyers  | Komentáre (1)  

Hry používané na KECY táboroch. Toxický odpad, DREVENÝ HRANOL, ÁČKO, Tangramy, KÚZELNÝ KOBEREC, OSTROVČEKY Z POLIEN,

O čom sú KECY?

Tomáš  

Vyrástol som v kresťanskom prostredí. Od narodenia som chodil do detského spevokolu, do nedeľnej besiedky a moje pozadie si pomaly a neochotne, ale isto zvykalo na tvrdú kostolnú lavicu. Všetci moji najlepší kamaráti boli z kresťanských rodín, dokonca susedia v paneláku nad nami (všetci starší ako ja), ktorí boli (a sú) mojimi životnými vzormi, boli vzornými kresťanskými deťmi. Na strednej som v prvom ročníku prepadol sčasti preto (na také niečo je vždy veľmi veľa dôvodov), lebo som namiesto učenia celé leto chodil po kresťanských táboroch, dokonca aj cez môj "reparátny" týždeň som iba odbehol z detského tábora, kde som mal na starosti hudbu. Počas celej strednej školy som mojich spolužiakov vnímal iba ako nutné zlo a tešil som sa na skupinku, na mládežnícky spev a na sobotné mládeže. Každý večer som mal úplne plný kresťanského programu a evanjelizácia? Tú som samozrejme neznášal tak isto ako ostatní v mládeži. Teda okrem vianočnej párty pre neveriacich priateľov. Možno iba preto, že to bola „fun“ pripravovať s mojimi najlepšími kamarátmi. Za tieto roky som veľmi veľmi vďačný.

Tri prvky relevantného programu

Tomáš

Prostredie, Prezentácia, Obsah

Predtáborová fáza (príprava na tábor) | 6-18 mesiacov pred táborom

Tomáš  

Ako pripraviť svoju mládež na Evanjelizačný tábor KECY (alebo akýkoľvek iný). Cieľom tejto fázy je pripraviť vašu mládež na KECY tábor, ale zároveň zabezpečiť, aby vaša mládež (alebo aspoň tím vedúcich) pochopili a prijali Kristovo veľké poverenie pre cirkev.

3 príbehy

Tomáš    

Tréning pre mládežnícku evanjelizáciu od Mládeže pre Krista

6 Základných charakteristík kvalitného tímu

Tomáš  

(Prebraté z manažérskej príručky McMillan: The performance factor, krátené)

Veľké poverenie

 

[upravený prepis kázne – čítaj s Bibliou v ruke]. Pred tým, ako boli tieto slová vyslovené nikto v histórií nič takéto nepovedal. Nikto nepovedal nič, čo by tak zmenilo svet ani pred tým, ani potom, čo zazneli tieto slová.

Pripravení robiť KECY tábor?

Tomáš    

Otázky, ktoré si môže položiť vedúci mládeže so svojím tímom, aby vedeli, či sú ako mládež pripravení na Evanjelizačný tábor.